Aplikace s rozšířenou realitou

Pokud jste ještě nikdy neslyšeli o aplikacích s názvem Ingress nebo PokémonGO, tak nezoufejte. Stále máte šanci zapadnout a začít hrát novou hru od vývojářů Niantic – Harry Potter Wizards Unite. Jedná se o novou hru s rozšířenou realitou, postavenou na podobných herních principech jako je Ingress a PokémonGO. Klíčovou vlastností těchto her je to, že musíte při hraní chodit na čerstvém vzduchu a objevovat nová místa.
Vše začalo aplikací Ingress, kdy proti sobě stojí dvě frakce – The Enlightened a The Resistance. Tyto dvě frakce spolu soupeří a zabírají si navzájem portály, které jsou důležité pro získání zbraní, rezonátorů a jiných důležitých zdrojů. Začínáte od první úrovně a postupně můžete být až úroveň šestnáct. Úroveň zvyšujete díky různým úkolům a sbíráním zkušenostních bodů.
reklamní cedule
Ze hry Ingress vychází asi nejznámější aplikace s rozšířenou realitou, a to PokémonGO. Ten převzal z Ingressu portály, a přejmenoval je na Pokéstopy a na GYM (Tělocvičny). Velkou změnou oproti Ingressu je také možnost chytání Pokémonů, kteří se objevují náhodně po celém světě a bojování v GYMech ve skupinách s cílem zničení jednoho silného Pokémona. A také je zde možnost místo dvou frakcí si vybrat z frakcí tří – modrá, červená a žlutá. Dále je zde nově možnost zápasit s jinými hráči. Svou úroveň zvyšujete chytáním Pokémonů a zabíráním GYMů a Pokéstopů.
Jako nejnovější představil Niantic novou hru, která je rozšířením Ingressu i PokémonGO a tou je Harry Potter Wizards Unite, kterou si můžete zahrát od konce června i u nás v ČR. Opět jde o hru s rozšířenou realitou, ale tentokrát ze světa Harryho Pottera. Máte zde za úkol ochránit svět čar a kouzel, který je všude kolem Vás. Během této ochrany potkáte známé tváře z Bradavic, jako je Harry Potter, Hagrid, Hermiona a další. Hned na začátku si můžete vybrat, kterou kolej jste v Bradavicích vystudovali a reprezentujete ji. Při procházení světem narážíte na různé skleníky a domy, kde získáváte suroviny na lektvary a další věci, a také narážíte na různé kouzelné předměty a příšery, které pomocí čar a kouzel ničíte. Dále si zde můžete zahrát i kouzelnický sport Famfrpál.
pokemon-go hra
Co se tedy týče her s rozšířenou realitou, Niantic nelení a vydává jednu pecku za druhou. Poslední zmíněná hra je zatím asi nejpropracovanější s poutavým příběhem. Velikou výhodou těchto her je to, že jste nuceni chodit venku, a tím potkáváte spousty zajímavých lidí, z kterých se můžou stát dobří přátelé. Zároveň pořádá Niantic velké akce v tuzemsku i zahraničí, kam stojí za to jet.

5/5 - (1 vote)