Budoucnost je v umělé inteligenci

Umělá inteligence, v originále Artificial Intelligence. Nejčastěji se s ní setkáte v anglické zkratce AI, anebo v české zkratce UI https://www.hcnv.cz/pocitac-ktery-cte-myslenky/. Hovoří o ní nejen běžní lidé a média, ale také vlivní politici. Například Putin prohlásil, že: „Národ, který ovládne AI, bude vládnout světu.“ Jedná se o poměrně děsivou zprávu, která se ale zdá poměrně reálnou. Proto už jste o ní zajisté slyšeli. Nyní se podíváme na to, co znamená výraz všudypřítomná AI.


kovový člověk


Všudypřítomná umělá inteligence


Zdá se, že více jak deset let byla IA v útlumu a vyčkávala. V posledních letech se ale probudila a rychle se rozrůstá do všech odvětví. V současnosti se využívá zejména v oblasti chytrých telefonů a v automobilovém průmyslu. V oblasti mobilů se její algoritmy používají na rozeznávání tváří, které mohou odemknout váš smartphone.


 


Mnohem složitější algoritmy se používají v automobilovém průmyslu. O automaticky řízených autech už jste jistě slyšeli. A právě tato úžasná vozidla pracují a budou pracovat s IA. Autonomní vozidla by měla již brzy vyjet na silnice, kompletně zrychlit dopravu, snížit počet nehod na silnicích a také změnit bydlení lidí. Nyní hodně lidí bydlí v centru, aby nemuseli jezdit daleko. S autonomním autem se již budu moci odstěhovat dále, aniž https://cs.bab.la/slovnik/cesky-anglicky/ani%25C5%25BE by museli řešit každodenní dojíždějí do práce.


 


Další využití nejmodernějších technologií


Kromě zmíněných oblasti se ale IA začíná objevovat i v dalších oborech. Jak tedy vypadá její využití do budoucnosti? Postupně se začleňuje zejména do:


  • bankovnictví,

  • maloobchodu,

  • výroby a

  • zdravotnictví.


dva roboti


Neumíte si to představit? Podíváme se na konkrétní příklady. S novými technologiemi se setkáváme během automatického doporučování určitého zboží, anebo u nákupních poradců. Ne vždy se musí jednat o živou osobu, která vám dává tipy na produkty či služby, které pro vás budou vhodné. Velká pomoc je očekávaná i v případě aplikací, které zajišťují bezpečnost jako jsou alarmy, anebo u softwarů, které vám pomáhají řídit váš domov na dálku prostřednictvím chytrého telefonu.


Budoucnost je v umělé inteligenci
4 (80%)3