Co dělat, když přistihnete svého syna při masturbaci

Na onanii není nic špatného a ve věku kolem 12 let ji již provozuje většina chlapců. Může se ale stát, že jsou přistiženi, protože ještě nemají dost zkušeností s tím, kdy a kde si mohou „pohonit“. Přistihnout je samozřejmě můžete i v pozdějším věku. Když ale přistihnete svého syna ve věku, kdy už je téměř nebo úplně dospělý, nebo dokonce už zažívá i sex s ženami, jak masturbuje, většinou s tím není žádný problém. Dospělí synové již mají svůj pohlavní vývoj většinou za sebou a dá se s nimi o daném tématu otevřeně bavit. Problém je u mladších chlapců ve věku od 10 do 16 let, kterým můžete nešťastným zásahem do jejich intimity způsobit v krajním případě i doživotní trauma.

kluk s pěstí

Nejlepší věc, kterou můžete dělat, je dělat, že jste nic neviděla, což někdy jde snáz a někdy hůř. Pokud jste si všimla, že si se svým penisem nenápadně hraje, aniž by jej vyndal z kalhot, můžete to ignorovat. Samozřejmě ne ve všech situacích, například když máte návštěvu, ale pokud to dělal v obýváku, když v něm byl sám, než jste přišla, není důvodu to řešit. Prostě poznává své tělo.

V jiných případech to ale nejde tak snadno ignorovat, například když ho má vyndaného a divoce si „honí“. V těchto situacích je důležité, kdo narušil čí prostor. Pokud jste bez zaklepání vtrhla do jeho pokoje, na záchod nebo do koupelny, mám pro vás špatnou zprávu – narušila jste jeho prostor a za celý incident můžete vy. Nejlepší je tedy okamžitě s omluvami opustit danou místnost. Pokud se tak stalo poprvé, bývá někdy fajn si s ním o tom promluvit – znovu se omluvit a říct mu, že se nemá za co stydět, že je to normální apod. Ne vždy to ale je potřeba, někdy je lepší to nechat být.
oko chlapce

Horší je případ, kdy on narušuje váš prostor. Pokud ho přistihnete, jak se uspokojuje v obýváku, v kuchyni, nebo dokonce ve vaší ložnici, je třeba zachovat klid. Pokud si vás nevšiml a nerušeně pokračuje, nenápadně na sebe upozorněte, třeba mírným odkašláním. Poté ho klidně, ale vážně a důrazně pošlete do jeho pokoje nebo do koupelny, pokud už je od spermatu. Později by měl následovat hovor o tom, kde smí a kde nesmí masturbovat.