Co je americká hypotéka bez registru

Není asi třeba říkat, že pořízení nemovitosti není zrovna levnou záležitostí. Málokdo má takové peníze při sobě, ať už v hotovosti, nebo na bankovním účtu. Nezbývá tedy, než si vzít hypotéku, tedy účelový úvěr, určený k nákupu či rekonstrukci domu nebo bytu.
 
Jakmile však do tohoto tématu proniknete hlouběji, zjistíte, že existuje spousta nejrůznějších druhů a typů, které se od sebe někdy podstatně liší tím, co vlastně všechno nabízí. Jedním z nich je i americká hypotéka bez registru. O co se vlastně jedná?znázornění hypotéky
 
Jde o typ účelového úvěru, určeného na koupi nemovitosti. Rozdílů oproti běžným typům je hned několik. Tím prvním je fakt, že není potřeba ručitel. Dlužník totiž ručí předmětnou nemovitostí, a to až do doby, kdy vše řádně splatí. Do té doby je daná nemovitost majetkem dané společnosti, i když ji dlužník může běžně využívat. Problém může nastat, pokud ji bude chtít prodat. Zde je pak potřeba jednat s danou společností a domluvit se s ní na podmínkách, za jakých je to možné.
 
Další odlišností je fakt, že žadatel není prověřován v registru dlužníků. To je seznam, kde jsou zapsáni všichni, kdo mají nějaký dluh, například půjčku, či včas nezaplatili například paušál za mobilní telefon nebo energie. Může se i stát, že se tam člověk nedostane vlastní vinou. Případy, kdy si například příbuzný nebo známý vzal na daného člověka půjčku, kterou pak neplatil, nejsou bohužel řídké.
 
To vše pak napomáhá tomu, že je tento typ hypotéky dostupnější pro mnohem širší klientelu, než je obvyklé. Nové bydlení tak mohou získat i ti, kteří byli například v bance odmítnuti proto, že mají záznam v registru, byť dluh mají už dávno splacený.stavba domu
 
Je však důležité si uvědomit, že ne všechny společnosti, zvláště ty nebankovní, které nabízí finanční služby, jsou důvěryhodné a budou jednat čestně. Rozhodně se je tedy vyplatí předem prověřit. Vyhnete se tak mnoha budoucím zklamáním.

4.7/5 - (3 votes)