Jak ochránit naše nejmenší před sluníčkem

Sluneční paprsky mají velkou sílu a není dobré je podceňovat. Chránit bychom se měli všichni a je důležité ochránit nejvíce pak své ratolesti, které jsou na sluneční záření háklivé ještě více. Buďte připravení na léto a užijte si horké slunečné dny bezpečně a bezstarostí. Nezapomeňte dodržovat všechna pravidla a nemusíte se bát vyrazit vstříc letnímu dobrodružství i se svými malými poklady.

holčičky při koupání

·         Krém je nutnost a základ – nikdy nezapomínejte své děti před pobytem na slunci namazat krémem se silným ochranným faktorem. Obzvláště pak u těch nejmenších dbejte na to, aby ochranný faktor byl vždy 30 a výš. Není důležité, jestli vyrážíte k vodě, na výlet nebo jen na procházku na zmrzlinu či na dětské hřiště. Pokud venku svítí slunce, vždy byste děti měli namazat ještě doma před pobytem na slunci. Sluníčko pálí a opaluje, i když se mu vyloženě nevystavujeme a dětská pokožka je extrémě háklivá.

·         Nenechávejte doma pokrývku hlavy – u malých dětí je také důležité, aby měli na hlavě vždy na přímém sluníčku pokrývku hlavy. Zabráníte tak možnému úpalu nebo úžehu. Když je moc horko můžete pokrývku namáčet ve vodě a děti tak zchladit.

·         Pozor na oči – ani sluneční brýle by v letní výbavičce neměly rozhodně chybět. I oči se musí před sluníčkem chránit.
opalovací krémy

·         Nepodceňujte ani pobyt ve stínu – i když nebudete na přímém slunci, sluneční paprsky se k vám dostanou. Ono je opravdu pravda, že to opaluje i ve stínu. A tak i ve stínu dbejte na stejná pravidla. Sluníčko si vás zkrátka najde.

·         Pitný režim – v létě je hodně důležitý také pitný režim. Dbejte tak na to, aby vaše dítko pořád a pravidelně pilo.

·         Dodržujte dobu – hlavně u malých děti pozor na dobu strávenou na slunci. Mezi 11 – 15 hodinou by neměli být na přímeném slunci vůbec. Pokud tak jen na chvíli a krytí. Například bavlněným tričkem, které ochrání většinu těla.

4.4/5 - (11 votes)