Jak ochránit telefon proti pádu?

Není tomu tak dávno, kdy jsme displej na mobilním telefonu chránili pomocí kousku ochranné fólie. Pravda nebylo to nikterak účinné, za to se dala pořídit za pár korun. Je ale potřeba počítat s tím, že ochranná fólie slouží primárně k ochraně před drobnějšími oděrkami, která jsou způsobeny dlouhodobým používáním. Pokud vám takový telefon ale spadnul na zem, s největší pravděpodobností ochranná fólie displej neuchránila. Rozhodně se nedá říci, že by se jednalo o všespásnou ochranu, pokud ale budete opatrní a telefon vám zkrátka na zem nepadá, s ochrannou fólií si vystačíte.

volající žena

Na scénu ale nedávno přišlo tvrzené sklo a zastínilo do té doby všespásnou ochrannou fólii. Pokud hledáte ochranu displeje, díky které se budete moci odprosit od veškerých starostí o bezpečnost displeje, je tvrzené sklo tou správnou volbou. Pro běžného uživatele to znamená jediné, telefon můžete s čistým svědomím hodit do kabelky nebo dát do kapsy společně se svazkem klíčů, mincemi nebo dalšími ostrými předměty a displeji se zkrátka nic nestane. V případě pádů už se tak jednoznačný verdikt vyřknout nedá. Menší pády, kdy vám telefon omylem vypadne z kapsy, většina tvrzených skel zvládne, ovšem pád z větší výšky už je na pováženou.

mobilní telefon

Další nespornou výhodou je i samotná aplikace tvrzeného skla, zatímco v případě aplikace ochranné fólie je zapotřebí pracovat s lepidlem, které je noční můrou všech majitelů telefonů. V případě tvrzeného skla je aplikace úžasně jednoduchá, navíc bez použití lepidla a zvládne jí tudíž každý.

Máme vyřešenou ochranu skla, ale jak ochránit i další části telefonu, které jsou stejně náchylné k poškození vlivem každodenního používání. Obal na huawei p20 lite https://www.modnimobil.cz/huawei-p20-lite-obaly-kryty-pouzdra-1120 je skvělou volbou, která váš telefon spolehlivě ochrání i v případě většího pádu.