Jak se dá předem připravit na autoškolu a proč není dobré podléhat strachu? Zvládnout se dají testy i jízdy! 

Čekají vás testy z autoškoly nebo se teprve chystáte do autoškoly přihlásit? Váháte a máte strach, zda to zvládnete? To je normální. Stačí se připravit! 

Jak se dá předem připravit na autoškolu a proč není dobré podléhat strachu? Zvládnout se dají testy i jízdy! 

Zatímco někdo touží jen po tom, aby mu už bylo osmnáct a mohl si udělat řidičák, jsou lidé, kteří s tím váhají a třeba si papíry na auto dělají až v pozdějším věku. Řídit auto je obrovská zodpovědnost a je určitě lepší si to uvědomovat, než to přehlížet a pak třeba zbytečně riskovat. Ovšem je potřeba vědět, že žádný řidič se za volantem nesmí přehnaně bát. Strach opravdu za volant nepatří, protože vystresovaný řidič logicky mnohem více chybuje. K autoškole ale strach už tak trošku patří. Minimálně zdravý strach z toho, že se vám nepovedou testy nebo samotné jízdy s komisařem. Jak se tedy předem připravit, aby to všechno nebylo zase tak těžké? 

řízení s úsměvem

Připravujte se rozhodně předem

Tohle je hodně důležité. Stačí totiž kliknout na internet a podívat se na nejrůznější testy, ty si můžete zkoušet doma neustále dokola. V klidu doma a bez stresu, si tak můžete předem vyzkoušet všechny otázky a také se naučíte, jak se chovat v nejrůznějších situacích na silnici. Nestačí se jen koukat do knížky, je opravdu lepší dělat všechny takové testy pořád dokola, to je asi ta nejlepší příprava. Uvidíte, že když si denně uděláte alespoň jeden nebo dva testy, začnete se zlepšovat a budete se cítit jistější. 

Je také dobré sednout si na sedadlo spolujezdce a vyrazit si se zkušeným řidičem na projížďku. Poproste někoho z rodiny, aby s vámi objížděl třeba jen kolem sídliště, dívejte se na značky a nahlas říkejte, co znamenají. Na křižovatkách zase nahlas říkejte, kdo má přednost a podobně. Je to jako byste sami řídili, všechny chyby vám pak sám řidič jistě opraví a vysvětlí, co je špatně. Jakmile si totiž už sednete do auta s učitelem autoškoly, budete zase o něco nervóznější a je možné, že některé věci si ani pořádně nezapamatujete. 

řízení automobilu

Co se ještě hodí? 

Pro správné absolvování autoškoly, musíte často zodpovědět komisaři i na řadu otázek. Navíc ten vás bude sledovat už hned poté, co sednete do auta. Je potřeba i zkontrolovat zrcátka, nastavit si sedadlo a podobně. I tohle jsou všechno věci, na kterých vás může nachytat, takže si to dobře zapamatujte. To co vám nejde, si před zkouškami trénujte a můžete o to poprosit i svého učitele. 

Stres asi doma před zkouškami nechat úplně nejde, ale nesmíte být nervózní až příliš. Jinak můžete dělat i zcela zbytečné chyby.