Jak se důkladně připravit na lasergame

Základem je sportovní obuv. Nejlépe uzavřené kožené tenisky, nebo pevné outdoorové boty s anatomickou stélkou. Nejsou vhodné ani sandály, ani žabky, ani boty na vyšším podpatku. Pamatujte na to, že základem je pěší pohyb v aréně po své vlastní ose. Obuv musí být pevná, pohodlná, ne zbytečně těžká, a zároveň s protiskluznou podrážkou.

DSC_0199

Sportovní oděv. Zapomeňte na společenské šaty a oblek s kravatou, i když v recesi jsou některé týmy schopné všeho. Oblečení by mělo mít tmavé tóny, neboť jsou arény potemnělé a každý hráč ve světlém a křiklavém oděvu je terčem pro palbu doslova ideálním. Arény jsou vytápěné, takže není třeba se v zimním období navlékat do svetrů. Stačí lehká mikina, nebo tričko a vesta a pohodlné sportovní kalhoty, případně tepláky. Někteří fajnšmekři používají speciální overal – ten nikde neškrtí, nepadá, je pohodlný, nemusíte se zkrátka o oděv vůbec starat a pozornost zaměříte jen čistě na herní projev.

Cenné předměty. Náramky, prsteny, náhrdelníky, peníze, mobilní telefony apod. To vše do arény nepatří. Cennosti ukládejte do šatní skříňky. Provozovatel lasergame sice většinou neručí za cennosti v uzamčené skříňce, ale pokud je uložíte u operátorů obsluhy, ti za ně již ručí. Platba za hru většinou také probíhá v hotovosti až po jejím skončení.

Bezpečí. To je v aréně na prvním místě. Na rozdíl od paintbalu zásah laserovým kanónem nebolí, zásahy jsou snímány speciálními detektory na vestě a hra je maximálně bezpečná. Nehrozí ani poranění očí, ani jiné části těla. Pouze dbejte na svou vlastní bezpečnost při pohybu, tedy na úrazy jako např. vymknutí kotníku, zakopnutí, modřiny po pádu na zem, což se vám ovšem může stát i kdekoli jinde při pohybu v exteriéru.

DSC8052

Adrenalin. Překážky jsou osvětlené a nejsou natřeny žádnou barvou, která by vám poškodila oděv, nebo vás umazala. Ovšem nezapomínejte, že jde o adrenalinovou náročnou hru, a že se při ní pěkně zapotíte. Pamatujte na dostatek tekutin a také na své skutečné fyzické možnosti. Čtvrthodinka v aréně je jako běh na atletickém stadionu na jeden kilometr.

Sprcha a občerstvení. Většina arén umožňuje po výkonu se vysprchovat a podobně, jako po návštěvě sauny, jistě přijde vhod minerálka, iontový nápoj, pro někoho kofola, čaj, káva, pivo (i nealkoholické pro řidiče), džus, nebo třeba pizza. Některé arény mívají i své vlastní bowlingové herny a velká odstavná parkoviště, takže lze hru spojit i s další zábavou.