Jak vhodně vybrat šaty do společnosti a na co si dát pozor? 

Že do společnosti často nechodíte, ještě neznamená, že byste doma neměla mít alespoň jedny společenské šaty. Ty mohou vypadat v podstatě jakkoliv.

Jak vhodně vybrat šaty do společnosti a na co si dát pozor?

Šaty do společnosti by měly být součástí šatníku každé ženy, i když do společnosti nechodíme často, nikdy nevíme, kdy nás podobná událost může překvapit. Ve společnosti se pak každá žena chce co nejvíce blýsknout, chce vypadat dobře a přitom se cítit pohodlně a ne příliš vyzývavě. Ony totiž šaty do společnosti by ani příliš vyzývavé být neměly, měly by ale rozhodně slušet a přitahovat pozornost. Jak je tedy vybírat?

pexels-photo-318236

Dlouhé nebo krátké?

Šaty do společnosti Mlada-moda mohou být v různých délkách, některé akce sice předepisují jasný dress code a pak je tedy zcela jasné, v čem by měla žena přijít oblečená, pokud ale nejde na tolik formální událost, máte volné ruce při výběru. Pozor na to, že i když na sebe chceme přitáhnout pozornost, ve společnosti by nemělo jít o přílišné odhalování. Šaty by měly vypadat vkusně a elegantně a to i v případě, že jsou krátké. Dlouhé šaty pak evokují lepší společnost a podtrhují ještě více eleganci. I kratší šaty ale mohou vypadat skvěle. Platí však pravidlo všeho s mírou.

pexels-photo-1306585

Výběr podle barev

Dnešní šaty mohou mít nejrůznější barvy a záleží jen na vašem vkusu. Šaty by měly být vždy barevně sladěny s doplňky a na to je také potřeba myslet. Pokud si s výběrem barvy šatů nevíte rady, zkuste vybírat podle toho, jakou barvu máte vlasů. Je to jednoduché, takovým blondýnkách například velmi sluší všechny odstíny modré, zelená barva je zase jako dělaná pro zrzky, červené odstíny sluší tmavším typům tedy hnědovláskám nebo špinavým blondýnám. A pak jsou tu neutrální barvy jako je světle hnědá, bílá a samozřejmě klasika mezi klasikami černá. No a tyhle barvy budou slušet úplně všem. U bílých šatů ale nezapomeňte vzít v potaz, že bílá barva upozorňuje na nedostatky a v podstatě všechno odhaluje.

Černá barva je ale stálice a minimálně jedny černé šaty bychom našli snad ve skříni každé ženy. Jde o universální kousek, který můžete vynést vždy.

5/5 - (1 vote)