Jak zabavit svatební hosty

Do svatebních příprav má tendenci každý z okolí mluvit, všichni jsou horliví v rozdávání dobrých rad, přetřásá se dodržování tradic. Každá rada dobrá, ale nic se nemá přehánět. Ale i samotní snoubenci by měli myslet na své pozvané hosty, aby se dobře nejen najedli, ale i pobavili.
oslava a prskavky
 
Při větším počtu hostů je v první řadě třeba mít jasno v tom, kdo, kde a vedle koho bude sedět při slavnostním obědě. Vedle sebe usaďte ty, kdo se alespoň trochu znají, aby u stolu nevzniklo trapné ticho. Po té, co oslava přejde v méně formální záležitost, je už na každém z hostů, jaké místo zaujme. Každý z pozvaných počítá s tím, že si ze svatby odnese nějakou tu výslužku v podobě cukroví, koláčů nebo dortu. Můžete je ale příjemně překvapit nějakou drobností na památku, kterou může být třeba vlastnoručně udělaný džem.
 
Dospělí s průběhem svatebního obřadu a následné oslavy problém mít nemusí, obtížnější je to s dětmi. Pokud je jich víc, usaďte je společně a připravte jim nějaké to rozptýlení, tím může být skákací hrad, hraní kuželek, různé zábavné hry jako pexeso nebo Člověče, nezlob se. Ti úplně nejmenší budou spokojení s trochou písku, lopatkou a kyblíčkem.
 
Žádná zábava se neobejde bez hudby. V úvahu berte věkové složení hostů, je jasné, že všem se zavděčit nedá, proto volte z každého žánru něco a nezaměřujte se jen na oblíbené skladby posledních let. Při volbě kapely dejte na recenze a předchozí zkušenosti, sami si nejprve poslechněte, jak umí hrát. Dobré je dělat častější kratší pauzy.
 svatebčané na schodech
K uvolnění zábavy jistě dopomůžou ochutnávky, při těch není problém navazování hovoru mezi pozvanými, proto je vhodné připravit degustační menu, ve kterém si přijdou na své jak milovníci vína, tak i tvrdšího alkoholu, milovníci čokolády nebo slaných chuťovek. S tím také souvisí příprava baru, kde se mohou hosté libovolně sami obsloužit.
 
Základem každé zábavy, nejen té svatební, je dobré jídlo a pití, lahodící nejen chuťovým buňkám, ale i oku. Dbejte na kvalitu surovin, je pak jedno, jestli budete podávat humra, kaviár a pravé šampaňské nebo grilované sele s točeným pivem. Veselý host je ten, který je dobře napojen a nasycen.

4/5 - (1 vote)