Kam míříme?

Když srovnáte mobilní telefon , který jste vlastnili několik let zpátky s tím, který vlastníte dnes, naleznete spoustu rozdílů a to jak ve vzhledu, tak v jeho funkcích. Mobilní telefon se od základu změnil a zastává mnoho funkcí. Můžeme na něm pracovat, zhlédnout film a spoustu dalších aktivit, které by se nám před několika lety zdály nereálné. Jak bude mobilní telefon vypadat například o 10 let později? Zaručeně vedle něho bude dnešní nejnovější model vypadat zastarale a bude mít oproti němu jen zlomek funkcí, ale tak to chodí této pokrokové době téměř se vším.
smartphone a jablko.jpg
Pokrok a moderní dobu zkrátka nelze zastavit. Rychlost modernizace elektroniky se žene kupředu, a to větší rychlostí než kdy jindy. Je to dobře? Na to bohužel nezná nikdo odpověď, ale mnoho lid se obává, že je kniha R.U.R Karla Čapka předpovědí, která se vyplní.
V dobách dřívějších měly telefony jeden jediný úkol – zajistit komunikaci mezi dvěma subjekty. V době, kdy se mobilní telefony začaly rozšiřovat mezi širší veřejnost to bylo doopravdy novinkou. Postupně se to ale začalo měnit a vyvíjet. V současné době jsou ale i zdrojem zábavy, ale i nejrůznějších informací. Mnoho lidí je na svém mobilním telefonu závislých. Závislost bývá většinou přehlížena a obhajována. Za závislost mohou ale i prodejci telefonů, díky reklamě (která nás přesvědčuje o tom, z jakých důvodů chytrý mobilní telefon potřebujeme) a také dnešní společnost, protože být neustále na mobilním telefonu je vnímáno jako normální a běžná záležitost.
starý telefon.jpg
Mobilní telefon se stal nezbytnou součástí našich životů, bez které si život nedokážeme představit. Naše děti v této době vyrůstají, takže neví, jak to chodilo za našich mladých let.
Závěrem napíši jen to, že by se nemělo vůbec nic přehánět, protože všeho moc škodí a je to nezdravé.