Korunka ke korunce

Bez peněz to určitě nepůjde, sice jsou tu možnosti ve formě podnikatelských úvěrů, a to jak od běžných tuzemských bank, tak i od ostatních nebankovních společností, kterých je u nás celá řada. Ale vydat se do světa podnikání s několikaset tisícovými či dokonce milionovým dluhy není zrovna tím nejšťastnějším vykročením do světa businessu.
domácí kancl
I když se to na první pohled může zdát nemožné, i v samých počátcích se dají ušetřit slušné částky. Pár rad, jak na to, určitě k zahození není.
Představa nablýskaného moderního vozu, na míru šitého obleku z kvalitní látky, bot z pravé kůže, honosně vypadající kanceláře v čele se sekretářkou s mírami a vzhledem modelky, pracovních cest do zajímavých koutů světa, spousta podřízených a vy samotní nad tím vším jako vládce, to zní opravdu hezky a ještě lépe se to představuje. Realita je většinou zcela jiná, i když snít se má, sny jsou také důležité a dokáží nakopnout do další práce.
Bez automobilu se neobejdete, myslete ale na to, aby byl hlavně praktický a spolehlivý, navíc můžete o jednotlivé splátky, pokud nemáte celou hotovost, snížit svoje náklady. Buďte skromní, nechtějte všechno hned. Mějte pomyslnou obálku na své osobní účely a druhou na podnikání. Buďte šetřiví i v soukromém životě, a pokud druhá obálka trochu přibere, nechte si ji jako rezervu, nikdy nevíte, co se může stát. Jak o příjmech, tak o tom, co vydáte, mějte vždy pečlivě vedené záznamy, ono na papíře to uvidíte daleko střízlivěji a reálněji.
kelímek na tužky
Pokud budete potřebovat finanční injekci, nekývněte hned na první nabídku, srovnejte si úroky jednotlivých bank, poplatky, dobu splatnosti, možnosti odkladu splátek apod.
Ze začátku vám určitě postačí stůl, židle, pár šanonů a slušný počítač s tiskárnou. K tomu vám postačí malý koutek doma, náklady na kanceláře nejsou zrovna malé, a pokud se vám začne dařit a zbydou peníze i na ní, tak proč ne.

4.5/5 - (2 votes)