Příslušenství k mobilním domům

Když zavítáte do prodejny nových mobilních domů Top mobilní domy, kde jsou jednotlivé modely vystavené k nahlédnutí, prohlédnete si jejich vybavení, nahlédnete do výkresové a technické dokumentace, prohlédnete si objekt pečlivě i zvenčí, podíváte se na podvozek či podlahu, zjistíte, z čeho je zhotovena střecha, jak je uvnitř vedena a zabezpečena elektroinstalace, zkrátka budete prohlídce domu věnovat jistý čas.

levandule na zahradě mobilního domu

Nakonec se rozhodnete pro ten určitý typ, připravíte pro něj vhodné podloží, např. kotevní patky či základovou desku, a dům vám pak posadí na místo, přesně podle vašich představ. Můžete se dovnitř ihned nastěhovat a po připojení na inženýrské sítě jej začít aktivně využívat.

O něco později však pravděpodobně dojdete k závěru, že dům je na pozemku příliš osamělý, a že by se v jeho blízkosti hodila ještě pergola anebo alespoň zahradní terasa. A možná, že by se tu dobře vyjímal i docela malý altánek, garážové stání, dřevník pro palivové dříví, zahradní domek pro zahradnické nářadí, a možná že vás ještě něco napadne, díky inspirativním fotkám z Internetu, třeba takové dětské pískoviště.

Proč ne, mobilní dřevostavby bývají vzhledově velmi atraktivní a k dřevěnému obkladu snadno napasujete dřevěnou terasu ze sibiřského modřínu anebo pergolu z borových trámů, napuštěnou shodnou barvou lazury, aby ladila s konstrukcí domu. Ono se to vlastně nabízí tak nějak samo, protože mobilní dřevostavba se báječně hodí do rekreační lokality, obklopená lesem, loukou, řekou či rybníkem, a kde mají své platné místo další dřevěné přístřešky či stavby.

zahrada u mobilního domu

Tímto řešením získáte další prostory, které lze obývat, a prodloužíte tím obytnou plochu, i když se tu budete moci zdržovat pouze v teplých měsících roku. Ovšem teplé měsíce, to je poměrně dlouhé období, počínaje již koncem března či začátkem dubna, a konče koncem října. Někdy je babí léto docela dlouhé a teplé a podobně je to i s příchodem jara, takže nakonec zjistíte, že uvnitř domu se zdržujete hlavně od listopadu do půlky března, a že to podstatné se nachází i vně domu – na vaší zahradě.