Prohřešky, které se v business módě neodpouštějí!

Pánská business móda se řídí jistými pravidly, které je dobré dodržovat. Svým způsobem se tyto pravidla dají rozbít, ale musíte v tom zkrátka umět chodit. Podívejte se na nejčastější chyby, kterých se muži ve své pracovní módě dennodenně dopouštějí. Poznáte se v některé z nich?
plešatý vousáč
1.       Schůzka v běžném oblečení
Na pracovní schůzku vždy choďte řádně oblečený, žádné rifle nebo triko se tady netoleruje. I sebelepší oblečení nenahradí dobře padnoucí oblek.
2.       Střih a látka obleku
Na pracovní schůzku jedině kvalitní matný oblek, který působí elegantně a sofistikovaně. Lesklý oblek sice působí nevšedně, ovšem na pracovní schůzce s ním moc parády neuděláte.
3.       Nepodceňujte barvu obleku
Černý oblek je nestárnoucí klasika, která se hodí do kanceláře i do divadla. Tak na tohle pravidlo pozor! Tuhle nestárnoucí klasiku nechte raději přes den ve svém šatníku a vytáhněte jí až po 6 hodině večerní. Přes den dejte přednost oblekům v odstínech modré a šedé.
4.       Oblek a nízké ponožky…to nejde dohromady
Odhalené kotníky u mužů nejsou zrovna tou nejlichotivější podívanou. Stejně tak je důležitá i barva ponožek. Najdete jich na trhu nespočet. Liší se barvou, materiálem, vzorem, atd. Pokud chcete být při výběru originální, mějte se na pozoru. Ne vždy se vám totiž tento počin může vyplatit. Nic nezkazíte, pokud budete barvu ponožek ladit s barvou bot. Pokud chcete za každou cenu nosit barevné ponožky, měly by vždy s něčím ladit, například s kravatou nebo kapesníčkem.
modrý oblek
5.       Opatrně se vzorem
Pokud zvolíte jeden vzor na košili, vyvarujte se podobného vzoru i na kravatě nebo kapesníčku. Výsledný outfit už by mohl působit přeplácaně. Vždy už raději volte kravatu jednobarevnou či s odlišným vzorem.
6.       Na první pohled zanedbaný vzhled
Oblek by měl vždy na první pohled působit čistě a udržovaně. Stejně to platí i pro celý váš zevnějšek. Ač to může na první pohled vypadat trochu povrchně, stále se najde spousta lidí, kteří dají na první dojem.

5/5 - (1 vote)