Rozbité palety se nemusí pálit nebo vyhazovat

Každý dopravce velice dobře zná tento komponent, který je spojován s převozem zboží. Ve výrobě se pohybuje několik druhů a označení a podle toho dokonce je možné s nimi cestovat do zahraničí nebo zkrátka budou určeny jen pro domácí využití. Inu parametry jsou parametry. Mnohdy se některé stávají nepotřebné a odsouzené takřka k zániku. Buď se mohou odvézt na místo, kde se vyrábí nebo zkrátka se vyhazují a vzhledem k tomu, že se jedná o dřevo, tak i pálí. Přesto se nejedná o žádný nekvalitní materiál, vždyť musí udržet mnoho hmotnosti na sobě, včetně otřesů a dalších různých přesunů. Proto je to jeden z důvodů, proč bychom mu měli dát šanci.

palety

Paletový nábytek

V posledních letech se skutečně velmi rozmohl paletový nábytek a dokonce se dají i různě barevné palety rovnou zakoupit v různých obchodech. Na druhou stranu, proč bychom měli investovat do něčeho, co se dá vlastní silou opravit, seříznout, zbrousit a ošetřit správným nátěrem. Poté se tomu může dát barvička podle vlastního uznání a rázem tu máme něco, co již nevypadá škaredě nebo rozbitě a má to samozřejmě další využití. Takto ošetřené palety mají další možnost ukázat, že je na ně spolehnutí a navíc kreativitě se zde meze nekladou.

barvení palet

Co z nich můžeme vyrobit?

  • Interiérový nábytek, který se spíš hodí do studentských pokojíků – postele, sedačky, křesílka atd.
  • Z různě nařezaných kousků a proříznutých otvorů jde sestavit třeba stěna na chodbu, včetně botníku.
  • Poličku za psací stolek, která může rovnou sloužit jako závěsná na některé potřebné kancelářské pomůcky, případně jako odkládací šanon na nevyřízené věci a podobně.
  • Když se dobře na sebe napojí, tak může vzniknout různě dlouhá polička, která se dá prakticky umístit kamkoliv a splnit svoji funkci jako knihovna nebo květinová stěna.
  • Samozřejmě exteriérový nábytek nezůstává stranou a vlastně venku se naskytnou i jiné možnosti využití, jen zapojit fantazii a rázem máme dekoraci nebo užitkovou věc a za pár kaček, což se vyplatí.