Rozsviťte svou zahradu

Tolik oblíbená světélka nemusí zdobit pouze vánoční stromky v našich obývacích pokojích, dá se s nimi čarovat v řadě variant i na zahradě. Pojďme se nyní podívat na nejčastější a nejoblíbenější varianty.
osvětlená chata

Stromeček venku i vevnitř

Nádherně vyzdobíte svou zahradu, pokud použijete venkovní světelný řetěz na nějaký stromek, nemusí se jednat pouze o klasický smrček či jiný jehličnan. Velice vkusné a kouzelné jsou také osvětlené vrby, či jiné listnaté stromky, které dostanou zcela jiný ráz. Pakliže se ještě snese bílá sněhová pokrývka na tyto dřeviny, je pohled na ně doslova uměleckým zážitkem.
vánoční zvířátka a Santa

Okna, střecha a tak dále

Světelnými řetězy nejčastěji zdobíme kromě stromečků také okna či střechy svých domů. Krásně olemované střechy vypadají velmi vkusně a pohádkově. Totéž platí o oknech. Kromě prostých světýlek jsou k dostání také velmi efektní světelné záclony, krápníky či sítě, které je po setmění opravdu radost sledovat. Okenní parapety lze příjemně využít i v období zimy, kdy do truhlíků zasadíme či naaranžujeme kupříkladu větvičky jehličnanů. Tyto lze pak také ozdobit nejen vánočními dekoracemi, ale i jemnými světélky.

Pozor na vkusnou hranici

Kreativitě se v případě vánočních výzdob skutečně meze nekladou, a tak se prodejci těší z jakékoliv tržby, která je opravdu před svátky velká. Nicméně, stále mysleme na to, co je ještě kouzelné a co už hraničí s kýčem. Kromě zmiňovaných světelných řetězů, závěsů, koulí a podobně, seženeme i již vytvarované vánoční motivy. Decentní stromeček umístěný na plotě jistě neuškodí, pokud se však v jeho blízkosti nachází také sobí spřežení se Santa Clausem v sáních, kopa svítících dárků, barevně blikající řetězy, do tmy zářící sněhuláci, komety či ptáčci, pak už to možná bude příliš. Na druhou stranu je nutno podotknout, že děti si tuhle podívanou dozajista velice užijí.