Stévie je sladká a zdravá. Proč bychom ji měli vyměnit za bílý cukr?

Snad každý z nás má rád sladké, i když někdo více a jiný méně, sladíme často a neodepřeme si ani sladké pokrmy. Jenže běžný bílý cukr není pro naše tělo moc vhodný, ve větší míře je škodlivý a navíc nám kazí postavu. Pokud i vy chcete něco pro sebe a své zdraví udělat, vyzkoušejte malou změnu. Stačí tak málo a můžete se cítit mnohem lépe.

bílý cukr nám chutná, není ale nejzdravější

Hit poslední doby, kde všude ji můžeme využít?

Stévie je rostlina, která se využívá nejen pro svou sladkou chuť ale také pro své léčebné účinky. Doporučuje se nejen diabetikům nebo osobám trpícím nadváhou a obezitou ale všem, kteří chtějí pro sebe něco udělat, upevnit si zdraví a být štíhlejší. K dostání je v mnoha variantách, nejoblíbenější je asi sirup ze stévie. Můžete ji sehnat ale také v tabletách, sušenou nebo ve formě kapek. Osladit si s ní můžete úplně cokoliv, klasický cukr tak naprosto dokonale a především stoprocentně zastoupí. Přidává se do nápojů i pokrmů a pozitivní účinky má i pro naše zdraví.

Už žádný kaz a co umí dál?

Stévie se dokonce přidává i do žvýkaček a víte proč? Brání totiž vzniku zubního kazu. To je skvělá představa, nemyslíte? Můžete si užívat sladkou chuť a přitom se nemusíte bát, že vás bude trápit zubní kaz. Navíc je zcela bez kalorií, nepřiberete tedy ani gram. Navíc glukóza v ní obsažená se do krevního oběhu uvolňuje postupně, to znamená, že po její konzumaci nebudete mít pak nějakou dobu na sladké vůbec chuť. Tahle sladká rostlinka umí také zničit celou řadu bakterií. Výrazně urychluje hojení povrchových ran a je také účinným bojovníkem proti akné a jiným kožním zánětům. A možná vás překvapí, že stejně tak jako tlumí chuť na sladké, umí tlumit také chuť na alkohol a tabákové výrobky. V boji proti závislostem je tak nepostradatelným pomocníkem.

sirupem ze stévie si můžete osladit každé své oblíbené jídlo

Už Indiáni z kmene Guarani jí přezdívali „sladká tráva“. Moc dobře věděli jaké má účinky a využívali ji ve svůj prospěch. Buďte stejně chytří a oslaďte si život zdravě.

3.2/5 - (4 votes)