Tryskání kovových výrobků

Pískovačky jsou velmi propracované stoje, které dokáží snadno očistit povrch materiálu až na čistý kov, s kterým se potom mnohem lépe pracuje dále.

Tryskání kovových výrobků

Povrch materiálu

Dnes se zaměříme na povrch kovového materiálu, jenž má vždy jisté vlastnosti, ovšem ty nám někdy nevyhovují, a proto je musíme změnit. Z tohoto důvodu je tu technologie tryskání, která se právě zaměřuje na opracování materiálu. Samozřejmě není jediná, protože mezi další řadíme broušení, kdy máme strojní brusku společně s kotoučem, což je spojení určitých částic. Kotouč se točí určitou rychlostí, díky čemuž po přiložení obrobku začne odebírat materiál.

čistý kov

Touto metodou se hlavně mění povrch materiálu, kdy můžeme docílit požadované drsnosti a dalších parametrů. Jestliže se vrátíme k tryskání, tak to má rozhodně své výhody. Dá se totiž použít i na velkých plochách, což jen tak s broušením nelze. Tato technologie se dá požívat také na různých místech, protože některé stoje se dají napojit na mobilní dieselové kompresory. To už záleží čistě na Vašem typu používání, což musíte před nákupem dobře zvážit a promyslet.

Pískovací boxy

U možnosti s mobilním kompresorem se samozřejmě jedná o mobilní pískování, které si sám obsluhuje zaměstnanec. Obsluha je pánem celého procesů, a proto mu může opracovávat výrobek až k dokonalosti. Samozřejmě nemůže pracovat v tričku s krátkým rukávem, protože abrazivní částice naráží na materiál s velkou silou, takže oblek a ochranné pomůcky tu jsou samozřejmostí. Výhodou je o fakt, že vzhledem k vlastnoruční manipulaci opravujeme i špatně dostupná místa.

staré potrubí

Druhým druhem jsou tryskací kabiny https://piskovacky.cz/piskovacky-kabinove-boxy-profimaster/49-piskovaci-kabina-box-pk-ttb90-tlakova.html, jež jsou v dnešní době opravdu propracované. Jejich obsluha je samozřejmě pohodlnější, protože vše se odehrává uvnitř kabiny, a proto se vyhneme odlétávání částic všude do okolí. Ty nejmenší se pohybují v ceně desítek tisíc, které postačí třeba menším firmám. Ovšem tam, kde celý stroj jede celou směnu a pracuje i s většími předměty, tak musíme volit profesionální kategorii, jenž je k tomu uzpůsobená.

5/5 - (1 vote)