Vybíráme záclony a závěsy do každé domácnosti

Záclony pověšené na oknech už se dneska moc nevidí. Lidé nechávají nevzhledné staré garnýže odstranit při rekonstrukcích a výměnách oken a nové si nechává udělat jen málo kdo z nás. A je to velká škoda. Záclony a závěsy, pokud jsou dobře vybrané a zvolené vypadají v pokojích moc hezky a vytvářejí domovu krásnou rodinou atmosféru. A tak popřemýšlejte také o nákupu nových záclon a oživte tak váš interiér.
dřevěná stěna za tv
Dřív jsme za záclonami schovávali nepěkné staré okna a okenní rámy. Teď když už máme okna plastové a pěkné, většina lidí od záclon upustila. Hlavně v domácnostech mladých rodin se už se záclonami setkáte málokdy. Ovšem stačí vybrat pěkné, nové a hlavně moderní záclony a uvidíte, jaké divy to s vaším pokojem doma udělá. A navíc vám pomůžou zakrýt třeba starý a oprýskaný radiátor.
přehoz na posteli

Jak na to

Celkový vzhled utvoří už to, na čem jsou záclony nebo závěsy zavěšeny. Proto, pokud je tedy ještě doma máte, dejte odstranit staré nepěkné garnýže a nahraďte je moderními a jednoduchými tyčemi. Ty se jednoduše navrtají ke zdi, nejsou veliké, za to si můžete vybrat s mnoha různých barev, tak aby se vám domů hodily a záclony a závěsy pak na ně pověsíte za pomocí kroužků a tak už máte moc hezký základ. Pak je důležité rozhodnout se, zda dáváte přednost klasickým záclonám nebo raději zvolíte moderní závěsy v pestré barvě. Tím oživíte svůj domov opravdu výrazně. Navíc dodáte bytu trochu barvy a hned vám bude doma lépe. Nabídka je opravdu široká, poohlédněte se na internetu nebo v obchodě a nechte si čas na rozmyšlenou. U závěsů volte materiál takový, na který se nelepí moc prachu a neměl by být ani moc světlé barvy. To byste ho museli potom častěji prát, bývá na něm hodně vidět. To platí také samozdřejmě o příliš tmavých barvách.

Nezapomeňte na správné rozměry

Při nákupu se nezapomeňte řídit také rozměry, tak aby se vám nestalo, že budou záclony nebo závěsy nevzhledně trčet a ležet na podlaze nebo naopak budou kratší, než jste chtěli. To pak výsledný efekt hodně kazí a okno je lepší a hezčí rozhodně bez nich. Pokud neseženete správnou délku, můžete si je nechat upravit dodatečně u švadleny, tak aby to bylo ideální. O záclony a závěsy se také dobře starejte a pravidelně je perte, nejlépe rovnou když myjete okna. Budete tak mít i přehled, kdy jste je naposledy prala a budete to tak moci dělat najednou. Záclony se věší hned, když je vytáhnete z pračky a hezky vám na umytých oknech uschnou.