Vývojové vady u dítěte ovlivní celý váš život

Příchod a narození vašeho miminka, by vám měl přinášet jen pocit štěstí a dokonalé harmonie, kterou vám životní změna (v podobě nového člena) přinese.
Ne vždy, však bohužel vše probíhá tak, jak má a je drtivá většina případů, kdy si rodiče musí uvědomit fakt, že jejich dítě nebude žít stejným plnohodnotným životem jako jeho vrstevníci. Vývojové vady trápí všechny budoucí rodiče a často je přivádí k zoufalství, že není cesty zpět.
kolo invelidního vozíku

Problémy v těhotenství

Díky pokrokové době máte k dispozici možnosti, jakými jsou genetické testy, které se provádí ještě v době těhotenství. Svým způsobem jsou tyto testy pro některé rodiče požehnáním, že nemusí mít předem obavy z toho, jestli bude jejich děťátko v pořádku.
Na druhou stranu však nejsou stoprocentní a někdy odhalí něco, s čím žádný rodič předem nepočítal.
A pak budoucí rodiče musí stát před otázkou volby, jestli jsou i přes zjištěné vady ve vývoji, ochotní miminko donosit nebo naopak těhotenství ukončit.
dívka u krav

Problémy u porodu jsou nevyzpytatelné

Něco, s čím žádná rodička nemůže předem počítat, je bezproblémový průběh porodu. I přesto, že je současná medicína vybavená špičkovými přístroji a kvalifikovanými doktoři se někdy stane, že porod probíhá těžce a je nutné zakročit i jinými než obvyklými postupy.
V případě komplikovaného porodu se totiž nehledí jen na záchranu dítěte, ale i na záchranu života matky, která je často vystavená velkému nebezpečí, které může být fatální.
I vady, které můžou za nečekaně komplikovaný porod, můžou značně ovlivnit nejen život dítěte, ale i jeho matku, která si mnohdy vyčítá, že za to může ona.

Narozeno se syndromem vážné nemoci

Kdyby si mohli rodiče vybrat, jednoznačně by volili možnost – mít zdravé dítě, ovšem život je takový, že přináší i nepříjemné věci, jakými jsou děti, které jsou postižené.
Výchova, péče, fungování doma, ale i mezi lidmi, je v tomto případě natolik náročná, že si to dovede přestavit jen ten, koho osud pokouší stejně těžce.
Každý rodič však miluje své dítě natolik, že nezáleží na tom, jestli je zdravé nebo trpí nemocí. Když přijmete fakt, že jste byli vybraní jako rodiče, kteří mají poslání postarat se o člověka, který potřebuje vaši pomoc a doživotní asistenci, neberte to jako trest, ale jako dar, že můžete být pro někoho nepostradatelným člověkem, kterého velké srdce a láska může dát šanci žít vašemu dítěti život, který bude pro něho hodnotný už jen díky vám.

5/5 - (1 vote)