Zachovejte tvář venkova i v moderním obydlí

V zahraničí už dávno pochopili, že venkovská síla je jedinečná a ničit ji, je holý nesmysl. Do Čech se tento trend také pomalu dostává a rekonstrukce venkovského ubytování nemusí být pouze o změně kompletního vzhledu. Právě naopak. Můžete získat nádherný domov, který bude uvnitř moderní, ale přesto se bude dokonale hodit tam, kde žijete.

Dřevná chata venkov

Zachovejte původní ráz budovy

U starších domů se stává, že jsou spíše úzké a dlouhé. Navíc mají často v různých částech různou výšku stropu. Někteří architekti se rozhodnou vše srovnat. Pro jiné je to skvělá příležitost, jak od sebe oddělit jednotlivé místnosti odlišnou výškou podlah. Tímto způsobem můžete zachovat přirozený vzhled interiéru.

Velmi oblíbeným prvkem jsou také prostory odhalené až k hřebeni střechy. To znamená, že jsou jasně viditelné trámy. Máte-li další patro, můžete horizontální charakter narušit např. vřetenový schodištěm, které se do tohoto typu domu skvěle hodí. Díky trámům bude místo vypadat mnohem větší, vzdušnější a klasické. A nejlepší je, že se nemusíte omezovat v designu.

Kamenná stavba louka

Moderní interiér není problém

To, že si udržíte klasický vzhled typický pro venkov neznamená, že to tak musí vypadat i uvnitř. Věřte, že si klidně můžete užít své oblíbené tóny dřeva, kombinované s kovem a sklem. Spojení černých linií, kovu, nerezu, dřeva, skla a kulatých oblouků nad dveřmi je dnes velmi ojedinělá. I přesto, že se jedná o klasické kombinace, příliš lidí je doma nemá. A už vůbec ne ve venkovském stavení.

Hodně světla

Stejně jako lidé, kteří tyto stavby navrhli a postavili, i vy zaručeně chcete mít hodně světla. Díky dnešním technologiím a velkému výběru oken si můžete zvolit možnosti, která vám přinesou obrovské množství přirozeného světla. Velká okna, ale i střešní varianty budou vypadat krásně. Zároveň si užijete krásného výhledu do zahrady a okolí.

2/5 - (1 vote)