Znáte Expres menu?

Každý měl někdy pocit, že se mu dnes opravdu nechce vařit, anebo prostě nemá kde. Co ale s tím? Jíst potřebujeme a energii taky. Firmy ale stále přicházejí s novinkami ve všech oblastech a proto ani jídlo není pozadu. Dnes již existují i plnohodnotná jídla, která stačí jenom ohřát. Příkladem je Expres menu.
orientální večeře
O co se jedná?
Expres menu jsou sáčky vyrobené ze čtyř vrstev naplněné různými hotovými pokrmy. Ty jsou již tepelně zpracované, a proto se pouze ohřívají.
To je možné třemi způsoby:
·         v horké vodě v uzavřeném sáčku
·         na pánvičce nebo v hrnci (bez obalu)
·         v mikrovlnné troubě (bez obalu, ve vhodné nádobě).
Nevýhodou těch jídel je, že neobsahují přílohy. Výrobci to argumentují faktem, že každý má rád něco jiného. Zároveň pak nabízejí možnost dokoupení příloh zvlášť.
Jde to i zdravě
I když se to nezdá, tato jídla jsou opravdu zdravá a vyrobená bez konzervantů, chemických stabilizátorů, barviv a dalších éček. Zároveň se při jejich výrobě dodržuje technologický proces a nepoužívají se polotovary. Velkou výhodou je, že všechna jídla jsou bez lepku a tím jsou vhodné pro osoby s celiakií a zároveň lépe stravitelné pro zdravé lidi.
oheň u moře
Pro koho je jídlo určeno?
Pokrmy Expres menu si může udělat každý, kdo nemá čas vařit. Jsou vhodné například do práce, kdy nemáme tolik času zabývat se přípravou oběda. Zároveň jsou ideální stravou pro ty, kteří rádi hodně cestují a chodí na túry. Díky své skladnosti vám nezabere místo v batohu. Pokud si ho nemáte kde ohřát, je možné ho jíst i studené a i tak dodá potřebnou energii.
Jaká jídla jsou v nabídce?
V současné době je možné zakoupit mnoho druhů jídel, která stále přibývají.
Jsou rozdělených podle chodů:
·         snídaně
·         Polévky
·         Hlavní chody
·         Večeře
 
Podle druhu jídla:
·         Polévky
·         Přílohy
·         Maso
·         Ovocné kaše
·         Směsi na pečení
 
Podle porcí na:
·         Jednoporcová jídla
·         Dvouporcová jídla
·         Komplet menu
Nebo podle diety na:
·         Vegetariánská jídla
·         Veganská jídla
·         SCD (speciální sacharidová dieta)
·         Low Carb
 

4.3/5 - (3 votes)